חצים | המתנס הנודד

Home/חצים | המתנס הנודד
חצים | המתנס הנודד 2017-05-18T23:36:55+03:00

מיזם חצים, הוא ארגון ללא כוונת רווח, העוסק בפעילות חינוך א-פורמלית לתושבי הפריפריה. המיזם נולד בקהילת "גרעין שובה", קהילה של משפחות צעירות מכל הארץ, שהגיעו לגור במועצה האזורית שדות נגב בעוטף עזה בשנת 2008, מתוך אידיאל וחזון של ציונות ארצישראלית מתחדשת. המיזם מפעיל מדריכים מנוסים ביותר, המתמחים בתחומי פעילות שונים – ספורט, מוסיקה, תיאטרון, אמנות, תזונה ועוד. המיזם מפעיל פעילויות לילדים, נוער ומבוגרים לאורך כל שנת הלימודים, בחגי ישראל ובחופשת הקיץ. כל הכנסות המיזם מוקדשות למתיישבי הנגב ולפיתוח הנגב.

יותר תוכן בכל פעילות

המדריכים המועסקים במיזם "חצים" הם אנשים בוגרים ומנוסים, חלקם הגדול בעלי רקע בחינוך וכולם מקפידים למלא את הפעילות שלהם בתוכן חינוכי ורוחני מעמיק. בין אם זאת סדנת אמנות, סידור פירות, נגרות או אפילו קונג-פו, ב"חצים" אנחנו תמיד מקפידים שהמשתתפים יצאו מהפעילות קצת יותר מלאים בתוכן ובמשמעות מאשר הם נכנסו אליה.

תמיד לצד התושבים בשגרה ובעיתות חירום

מיזם חצים פועל בכל ימות השנה למען רווחתם ואיכות חייהם של קהילות רבות בישובי עוטף עזה. בזמנים של מתח בטחוני, המיזם מתגייס בשיתוף המועצות האזוריות וצוותי החירום היישוביים לפעילויות במקלטים, לסיוע לחיילים, להוצאת אזרחים מכל הגילאים לאוורורים והפוגות. המיזם אף פועל להשגה עצמאית של תרומות ממקורות שונים על מנת לסבסד את הפעילויות בשעת חירום. זו המחויבות שלנו לאזור עוטף עזה בו אנו חיים ופועלים.

תושבי הנגב למען תושבי הנגב

מטרתו החברתית הראשונה והעיקרית של מיזם "חצים" היא להביא חינוך בלתי פורמלי טוב יותר ואיכותי יותר לפריפריה בישראל. אנחנו מאמינים שחינוך בלתי פורמלי הוא בסיס לצמיחה של הנגב ומיצוי הפוטנציאל שלו. המטרה השניה של המיזם היא ליצור מערכת כלכלית ועסקית שתומכת בפרנסתם של צעירים בעלי כשרונות, שמעוניינים לעבור מהמרכז לפריפריה, בפרט במסגרת גרעינים משימתיים.

חצים בתקשורת