קרן תקווה

Home/שותפים/קרן תקווה
קרן תקווה 2014-06-26T15:06:07+03:00

Project Description

מהי קרן התקווה?
קרן התקווה היא מוסד יסוד ורעיונות פילנתרופי מחויב לתמוך המנהיגים רוחני, דתיים ופוליטיים של העם היהודי והמדינה היהודית. תקווה פועלת ומשקיעה במגוון רחב של יוזמות בישראל, בארצות הברית, ובעולם, כולל תוכניות חינוכיות, פרסומים, ומלגות. אנו מזמינים אתכם לחקור כמה יוזמות אלה דרך הקישורים בדף זה.

משימת המחיה שלנו ומנחה את הרוח היא לקדם מצוינות ויהודיות משגשגים בעידן המודרני יהודיות. התקווה היא ציונית מבחינה פוליטית, מבחינה כלכלית של שוק חופשי בכיוון, מבחינה תרבותית מסורתית, ותאולוגי עם ראש פתוח. עם זאת, בכל הסוגיות ונושאים, אנו מברכים על דיון נמרץ וטיעונים גדולים. המוסדות שלנו, לתוכניות ולפרסומים כולם משקפים רוח זו של הקדמת החלופות רציניות למה שהעתיד היהודי צריך להיראות, ולהביא חשיבה ומנהיגים יהודים לשיחה עם מחשבה פוליטית, מוסרית וכלכלית מערבית.

 

מהו מרכז התקווה?
מרכז התקווה הוא מרכז חינוכי במרכז מנהטן שמציעה הזדמנויות ללמוד מחשבה יהודית ובהיסטוריה, מלחמה ומדינאות, כלכלה ומדיניות ציבורית, ומחשבה חברתית עם הוגי דעות מפורסמות ואישי ציבור.מרכז התקווה מברך אנשים בגילים שונים ורקע המעוניינים לעסוק בלימוד אינטנסיבי של וויכוח לוהט על הנושאים הדחופים ביותר העומדים בפני העם היהודי, והמדינה היהודית.מרכז התקווה מציע מכונים מתקדמים ומלגות מגורים, כמו גם הזדמנויות להשתתף באירועים – הרצאות, דיונים, פנלים, ועוד.

 

התקווה המכונים מתקדמים
התקווה המכונים מתקדמים במטרה לספק אנשי מקצוע מוכשרים ברחבי העולם מההזדמנות ללמוד רעיונות גדולים, טקסטים נהדרים, ונושאים שוטפים עם כמה מהוגי הדעות המובילים בעולם והמתרגלים.הסמינרים נעים בין אחת לשלושה שבועות באורך.

המכונים להתמקד בארבעה תחומים אינטלקטואליים גדולים:

(1) מלחמה ומדינאות, לחקור שני שאלות האתיות ודילמות אסטרטגיות שעומדים בפני מנהיגים מודרניים;

(2) כלכלה ומדיניות ציבורית, ובכלל זה גם את רעיונות היסוד של קפיטליזם דמוקרטי וסוגיות מדיניות הקונקרטיות עיצוב איך חברות חופשיות למשול בעצמם;

(3) למחשבת ישראל וההיסטוריה, חיטוט שני נופים מקראיים ויהודים של טבע ותרבות אנושיים, כמו גם מנהיגים הגדולים וויכוחים מרכזיים שעיצבו את ההיסטוריה יהודית ואת המדינה היהודית; ו –

(4) מחשבה חברתית, שהביא את רוב חודרת מנתח – עתיק ומודרני, נורמטיבי ואמפירי – לשאת על התנאים הדרושים לאדם משגשג בהקשר של משפחה, עיר ואומה.

המטרה הגדולה יותר של המוסדות היא לעורר ידע חדש והתחשבות גדולה יותר למשתתפים להביא עימם לקריירה ולקהילותיהם; כדי ליצור רשת של מנהיגים – צעירים ומבוגרים – שעובדים עם תקווה ואחד עם השני כדי לקדם את האינטרסים של העם היהודי ואת המדינה היהודית;וכדי לספק שער לגברים ונשים מחפשים לקחת צעד גדול חדש או להמשיך לכיוון חדש משמעותי בקריירה שלהם ובחייהם.

 

המכונים מתקדמים בישראל
החל מנפילתו של 2014, קרן התקווה תחל להציע כמה המכונים מתקדמים בישראל.מכוני ישראל יהיו מבוססים על בית אבי חי, מרכז התרבות של קרן אבי חי בלב הליבה של ירושלים. מכונים מסוימים יתקיימו בעברית ועוד באנגלית. כל המועמדים השפה זכאית ומתעניייין מארץ ומהתפוצות מוזמנים ליישם.

 

התקווה המלגה
התקווה המלגה מזמינה את אנשים בחרו לבלות זמן ממושך במעון במרכז התקווה בניו יורק. במהלך מגוריהם, יש בחורים את ההזדמנות ללמוד נושאים של תוצאה לעם היהודי. יש לי עמיתים גישה לרצף של מכונים מתקדמים, כמו גם סמינרים והרצאות מותאמות במיוחד לעוקבת המלגה משלימים. רוב עמיתי התקווה גם לעבוד על פרויקטים אישיים ספציפיים, ובכלל זה ספרים ומאמרים, ומחזיקים בעמדות בצוותות חשיבה, מגזינים, אוניברסיטאות, בתי כנסת, או ארגונים אזרחיים אחרים.

 

הזדמנויות קיץ תקוה
תקווה מפעילה מספר התוכניות בקיץ, כאשר הסטודנטים באוניברסיטה הנוכחיים הם מסוגלים ביותר להשתתף. תכנית אחת כזו היא קיץ מלגת התקווה במחשבת ישראל ואזרחות, סמינר בן שבוע המיועד לגברים ונשים בשנתי עשרים לחייהם מישראל, אמריקה, ואירופה שמתעניינות במצב היהודי המודרני. עמיתי קיץ תקווה להצטרף למכונים מתקדמים המתרחשים במהלך התכנית שלהם, ותחת הדרכתו של דמויות מובילות מהכיכרות הציבוריות הישראליות ואמריקניות, מחקר קיץ עמיתים ולדון באתגרים הדחופים ביותר העומדים בפני העם היהודי.

בנוסף, תקווה נותנת חסות תכנית במלון צובה, הממוקמת בהרי יהודה ליד ירושלים, הנקראת מחשבה מדינית, כלכלה ואסטרטגיה. תכנית זו, שנערכה בעברית ובאנגלית, מציעה חוויה ייחודית, חדשנית ואינטנסיבית חינוכית באמצעות שילוב של נקודות מבט – רפובליקניזם עתיק והמודרני, שמרנות פוליטיות וכלכלת השוק, והצורך לאזן בין אינטרס וכוח עם צדק וזכות בחו"ל מדיניות.

תקווה גם מציעה תכנית קיץ לתלמידי תיכון ובוגרים אחרונים, שנערכה באוניברסיטת ייל, שנקראת פוליטיקה, כלכלה, והאדם היהודי. בסמינר זה, תלמידים ילמדו עם פרופסורים באוניברסיטאות ואנשי רוח בולטים ציבור על המצוות המתמשך ביותר של כלכלה פוליטית, מחשבה חברתית, ופילוסופיה פוליטית, כולם בשיחה עם התרומות יהודיות הייחודי להבנתו של האדם האנושי וטוב האנושיים שלנו.

 

פרסומי תקווה
קרן התקווה תומכת במספר הפרסומים שיתמקדו במחשבה יהודית ומכתבים יהודים.

סקירה של ספרים היהודיות היא מגזין הדפסת רבעוני ביקורות ומסות.
פסיפס מפרסם טופס ארוך מאמרים חודשיים על שאלות פילוסופיות ופוליטיות בליבה של המצב היהודי המודרני.
Mida היא אתר אינטרנט בשפת עברית שמציע ניתוח חד מנקודת מבט שמרנית על חדשות בישראל.
הספרייה של רעיונות יהודים היא סדרת ספרים שפורסמה במשותף עם השותפים שלנו בהוצאת אוניברסיטת פרינסטון.הספרייה של רעיונות יהודים מציעה טיפולים מרתקים, תמציתיים, וסמכותיים של הרעיונות היהודים החשובים ביותר במחקרים שנועדו לערער לשני קהלים אקדמיים ופופולריים.

לכניסה לאתר קרן תקוה לחצו כאן:

Project Details

Categories: